Den Země – 22.4.

Ve dvoudenním tematickém vyučování nás zajímal vesmír, planety a zejména naše Země, která zítra slaví svůj svátek. Na dnešek jsme si měli připravit přání babičce Zemi, na zítra máme za úkol zjistit, jak je Země stará.

Vyhlašuji také modrobílou soutěž – kdo bude mít ve ST 22.4. na sobě nejvíce modrobílého, modrého a bílého oblečení, vyhrává odměnu. Vyhrávají čtyři děti shodně se sedmi body, “kulatá” odměna je čeká ve čtvrtek ráno!

Snažili jsme se společně vyhledávat nové informace o planetě Zemi, zapamatovat si další planety Sluneční soustavy, vyprávěli jsme si o Lajce a prvních astronautech ve vesmíru. Četli si v knížce o babičce Zemi a doktoru Přírodě, uvědomovali si, jak chránit životní prostředí. Se Sluníčkem vyvodili násobky 6, počítali jsme matematické řetězce “lety do vesmíru”, učili se písničku “Naše Země kulatá je”, poslouchali píseň “Chválím tě, země má”. Pomáhali jsme panu Sluníčku plnit skupinové úkoly o ochraně přírody a třídění odpadu. Malovali jsme planetu Zemi – pomocí soli rozpouštěli temperové barvy, potom dolepovali obrázky vystříhané z časopisu – co příroda na Zemi vytvořila, co tu žije, roste. V prvouce jsme shlédli moc hezkou prezentaci o naší planetě.

Snad si také něco zapamatujeme, jelikož kázeň byla opět uvolněná.

IMG_0576 IMG_0546 IMG_0548 IMG_0592IMG_0581IMG_0589

 

Comments are closed.