Pomůcky

Seznam pomůcek do 3. A třídy

Šatna:

Zámek na šatní skříňku. Druhý klíč označen jménem je možno nechat u paní vychovatelky ve ŠD.

Přezůvky

Do skříňky pořídit např. ramínko nebo věšáčky.

Tělesná výchova:

Cvičební úbor do tělocvičny – tričko, kraťasy, legíny, obuv – sálovky nebo tenisky se světlou podrážkou

na hřiště – dle počasí – tepláky, tričko, mikina, obuv – jiná než do tělocvičny

Uložit do textilního pytlíku, igelitky. Děti si budou oba cvič. úbory nechávat v šatně ve skříňce a do třídy jej nosit pouze v daný den.

Plavecký výcvik

Od 7. 9. pokračuje celé první pololetí v rámci TV plavecký výcvik – vždy ve středu 4. a 5. hodinu.

Igelitka, vhodná taška nebo batůžek , pantofle k bazénu, plavky ( ne kraťasy), ručník, mýdlo, hřeben, dívky s dlouhými vlasy – koupací čepici!

Případné omluvení z hodin TV – písemně do ŽK nebo do notýsku vždy na určenou hodinu. Omluvenku podepisuje rodič.

VV a PČ – kufřík s vybavením:

Pastelky ( v penále), nůžky ( v penále) , voskovky ( stačí loňské), vodové barvy, které kryjí (ne čínské) , funkční štětce –2 kulaté (tenký a silnější), 2 ploché – užší a široký,tempery – stačí 6 barev, kelímek na vodu, černá tuš – vyberu si od dětí, tenký černý fix, příp. další barvy , sada barevných papírů, lepidlo v tubě – doplňovat dle potřeby.

Penál: pastelky , tužka č. 2 a č. 3 na rýsování , 2 x pero ( např. Tornádo, Pilot, Stabilo – modrá náplň),

gumovací pero používáme jen v MA., tenký centropen , který nepropouští v barvě- červená, zelená, příp. černá i modrá na nadpisy a zvýraznění, krátké pravítko na podtrhování , guma, ořezávátko

pravítko 30 cm nebo trojúhelník, později kružítko – na hodiny geometrie ( raději kovové)

číslice 1- 20 z 1. třídy ( na rozklad násobků )stačí do gumičky , nemusí být v deskách. Když tak si vyrobit.

Linkovaná podložka do malého a velkého sešitu – podepsat

Nějaký sešit na zapisování – Úkolníček – nechám na vlastním výběru.

Obaly na sešity a učebnice.

Na konci šk. roku jsem děti upozornila, že si mají ponechat sešity do HV, Pamatováček ( ČJ), sešit do geometrie a na násobení. Také pracovní sešit do matematiky č. 7– máme tam dokončovat násobilku.

Ať je nejpozději v pondělí přinesou do školy, pokud je mají.

Nově příchozím dětem opatří m a ofotím zbytek listů z prac. sešitu.