Vysvětlení známek a užitečné video na zopakování probrané látky

Dobrý den,

Chtěl bych Vás dnes informovat o dvou záležitostech.

Zaprvé, dnes jsem poprvé zapisoval dětem známky do žákovské knihy – jednalo se o velkou písemnou práci a o malý test na slovíčka. Velké testy dopadly poměrně dobře, nikdo neměl horší známku než 2- nebo 2/3. U malých testů, pokud byla známka horší než 2-, rozhodl jsem se dětem dát bodové hodnocení, například 3 z 10. Nechtěl bych, aby žáci takto brzy ztráceli v AJ sebedůvěru kvůli špatným známkám, potažmo kvůli nepovedeným testům.

Zadruhé, pro zpestření výuky jsem dětem pustil anglické výukové video zvané Muzzy in Gondoland. Mnoho věcí, které jsme ve třídě probrali si děti prostřednictvím videa mohou zopakovat. Video se myslím dětem moc líbilo. Zde je odkaz, pokud byste ho chtěli dětem znovu pustit. Vřele toto video doporučuji k tomu, aby si angličtinu děti trochu naposlouchali. Video je zároveň dostupné s titulky, což usnadňuje porozumění.

S pozdravem,
A. Katakalidis