Týden od 25. 2. – 1. 3.

Český jazyk : nezapomeňte na úkol, který byl zadán již před prázdninami, některé děti ho již mají (pracovní sešit 2. díl str. 2. cv. 4 a 5)

– probíráme podstatná jména oko, ucho (oči, uši = rod ženský, tedy v příčestí minulém musí být tvrdé Y, př. oči pálily, uši svědily), pracovní sešit str. 3-5. Podstatné jméno vejce skloňujeme podle vzoru moře, ale ve 2. pádě. č. množného má tvar vajec.

Matematka : průměrná rychlost – pracovní sešit str. 14, test bude na dělení dvojciferným dělitelem, nezapomeňte si zopakovat také převody jednotek a zaokrouhlování.

Vlastivěda : dějepisná část – Josef Kajetán Tyl,  František Palacký, národní obrození

přírodovědná část – savany a pouště

zeměpisná část – Evropa jako jeden ze světadílů, ostatní světadíly, oceány

7.3. ve čtvrtek půjdeme na dopravní hřiště Jahodová, zatím nepotřebují děti helmy.

18.3. v pondělí půjdeme do Toulcova dvora.