Výlet do Ostré – Botanicus

Výsledek obrázku pro Ostrá botanicus

Vážení rodiče, milí páťáci,

v pátek 14.6. plánujeme výlet do Centra řemesel a bylinných zahrad, kde budeme od 9:00 – 12:00 hodin.

Autobus bude přistaven u školy v 7:50 hodin a odjíždět bude v 8:00 hodin. Příjezd ke škole bude cca ve 13:00 hodin podle dopravní situace.

Cena na žáka : 300 Kč. Cena zahrnuje dopravní a průvodcovské služby a vstupné do areálu Botanicus. ( platí se přes školní online pokladnu)

V Botanicusu budou děti chodit po řemeslných krámcích a dílnách a budou se seznamovat s dřívější výrobou např. mýdla, svíček, provazů, ručního papíru nebo s tím, jak se razily mince, či jak se těžilo zlato formou rýžování. V bylinných zahradách se seznámí s řadou rostlin, jež se většinou využívají v kosmetice nebo v lékárenském průmyslu. Součástí zahrad je také menší rostlinné bludiště, výběh se zvířaty a arboretum Dagmar a Václava Havlových.

V centru řemesel jsou dílny a obchůdky, ve kterých se nakupuje za místní groše. Jeden groš má hodnotu 10 Kč.

Přehled cen: Knihtisk – 2 groše                                                          Výroba ručního papíru – 2 groše

Řezbářství – 3 groše                                                      Výroba lněného provazu – 2 groše

Rýžoviště zlata – 2 groše                                              Výroba bylinného mýdla – 5 grošů

Výroba svíček – 3 groše                                                 Brusírna kamene – 4-5 grošů