Druhý cizí jazyk

Vážení rodiče,

vzhledem k tomu, že se na německý jazyk přihlásilo příliš velké množství zájemců, žádám Vás jménem vedení školy o opětovné zvážení situace. V příštím školním roce se budou otvírat dvě skupiny německého jazyka a jedna skupina ruského jazyka. Při výuce cizích jazyků musí být dodržen určitý počet žáků na jednoho učitele, což by za současné situace nebylo možné. Zvažte prosím znovu možnost ruského jazyka, kdo by měl o ruštinu zájem, ať se mi prosím ozve do pátku 14. 6. na email. Pokud budou skupiny německého jazyka i po tomto datu stále přeplněné, bude muset vedení školy rozhodnout direktivně.

Tato žádost o přehodnocení se týká pouze žáků bez speciálních poruch učení (především dysgrafie a dyslexie), těm se ruština nedoporučuje.